• Škola ponúka štúdium v nasledujúcich odboroch:

Učebné odbory denného štúdia 3-ročné, ukončované záverečnou skúškou:

• kuchár,
          • čašník, servírka.

Študijný odbor externého štúdia 2-ročný, ukončovaný maturitnou skúškou:

• podnikanie v remeslách a službách.

Učebné odbory externého štúdia 2-ročné, ukončované záverečnou skúškou - iba pre uchádzačov, ktorý majú už dosiahnuté iné stredné vzdelanie a chcú mať výučný list z odboru:

• kuchár alebo
          • čašníkservírka.

Narozdiel od štátnych škôl, v našej škole máme plánované nižšie počty žiakovtriedach (najviac 18 žiakov), čo pedagógom umožňuje individuálne pristupovať ku každémunich

Vzdelávanie prebieha v duálnom systéme vzdelávania vo viac ako 30 prevádzkach spoločného stravovania. Žiaci sú teda samostatne pripravovaní na budúce povolanie už od prvého ročníka na prevádzke spoločného stravovania v rámci Košíc, prípadne blízkeho okolia. Táto činnosť je premyslená a účinná pre zvládnutie budúceho povolania. Túto prax vykonávajú žiaci v zmysle prevádzkových podmienok jednotlivých závodov spoločného stravovania pod dohľadom odborných pracovníkov.

Žiaci dokazujú, že sú schopní samostatne plniť nielen menej náročné ale aj náročnejšie – špeciálnejšie pracovné úkony spojené s prípravou jedál, nápojov a zložitou obsluhou. Prípadné nedostatky v práci na odbornom výcviku riešime ihneď a dbáme, aby žiaci aj bez našej prítomnosti si osvojili len správne praktické návyky. Masový turizmus a hotelierstvo musí mať pečať vysokej odbornosti a prvotriedneho správania. Tieto dve vlastnosti musíme pestovať a aplikovať v praxi. Žiaden technický pokrok nemôže nahradiť prácu človeka - odborníka. Žiakov vedieme k serióznosti, odbornosti a spoločenskému taktu. Musia si ich udržať, pestovať, chrániť a to sa dá dosiahnuť len neustálym poznávaním, systematickou prácou a uplatňovaním všetkého nového v praxi.