• História školy

• V roku 1991 Mgr. Vojtech Papinčák a Mgr. Juraj Mihalík zakladali túto školu ako jednu z prvých súkromných škôl na Slovensku. Škola začínala s odbormi automechanik, stolár, krajčír, kuchár a čašník. Zostali kuchári, čašníci a externá forma študijného odboru spoločné stravovanieOd jej vzniku úspešne ukončilo štúdium viac ako 500 študentov (do roku 2020 to bolo viac ako 650 učňov a cez 100 maturantov), z ktorých veľká väčšina úspešne pracuje v gastronomických službách doma aj v zahraničí.

Škola sa nachádza v priestoroch SOŠ Technickej. V triedach sú nižšie počty študentov, čo umožňuje každého individuálne poznať a komunikovať s ním. Cieľom je vychovať skvelých, serióznych ľudí, ktorí sa vyznajú vo svojej práci a je im vlastné prvotriedne správanie sa a spoločenský takt.

Učebne odborného aj teoretického vyučovania sú výborne vybavené, modernizované a dopĺňané novým moderným technickým vybavením. Učebne teoretického vyučovania sú vybavené interaktívnymi tabuľami. Počítačová učebňa je vybavená osobnými počítačmi pre každého žiaka samostatne.

Základy prípravy jedál a obsluhy si študenti osvojujú aj v plne vybavenej kuchyni a jedálni pod odborným vedením vyučujúcich. Žiakom prebieha odborný výcvik od prvého ročníka v duálnom systéme vzdelávania vo vybraných zariadeniach spoločného stravovania v Košiciach a okolí, kde sa učia vysoko odbornej práci, ktorá je nevyhnutná pre ďalší profesionálny rast a zamestnanie.

Žiaci môžu po absolvovaní barmanského kurzu získať certifikát Slovenskej barmanskej asociácie, môžu sa zúčastňovať medzinárodných súťaží Eurocup a Cassovia cup, na ktorých škola pravidelne dosahuje úspechy.